הילדים גדלו? הצרכים השתנו? לא חייבים לעבור, אפשר לשפץ

בכל 10 שנים בערך, הצרכים שלנו משתנים ואנו עושים "חישוב מסלול מחדש".

בתחילת דרכנו אנחנו בונים את הקן הקטן שלנו בתקציב צנוע וחשוב לנו שהגוזלים יהיו קרובים אלינו ובטווח ראיה. עוברות כעשר שנים, המשפחה גדלה, הבית מתמלא בחברים והצרכים משתנים: המתבגרים כבר לא רוצים להיות בטווח הראיה שלנו ואנחנו זקוקים ליותר חדרים ויותר חללים. וכעבור עשר שנים נוספות? הילדים מתחילים לעזוב את הקן, שוב הצרכים משתנים, אנחנו צריכים פחות חדרים ועכשיו אנחנו יכולים להרשות לעצמנו יותר. ואז מגיע השלב שמתחילים לחפש דירה או פנטהאוז עם פחות חללים ופחות מדרגות, אבל אף בית לא נמצא במיקום הנפלא שיש לנו עכשיו, שכבר התרגלנו אליו ואל השכנים שמסביבנו, שאנחנו יודעים על מי אפשר לסמוך כמו גם ממה בסביבה להיזהר.

אז מה עושים? כמעצבת פנים עם ניסיון של מעל 25 שנים, אני ממליצה קודם כל לבחון את הצרכים מחדש, וכן גם את הרצונות שלנו, ולבדוק אם יש הכרח לעבור או שניתן לעשות מייקאובר לבית ולקבל את הבית שתמיד חלמתם עליו. הנה כמה טיפים לשינויים עיצוביים ומבניים שתוכלו לעשות בבית הקיים ולשנות אותו מקצה לקצה:

  1. ניתן לפתוח את החללים על ידי שבירת קירות, ולהגדיל את החלונות כדי להכניס את החוץ לפנים.

  2. אפשר להוריד את חדר השינה שלנו לקומת הכניסה במידת האפשר ובמקביל לספח את החדר הסמוך לחדר השינה שלנו כדי ליצור לעצמנו חדר שינה גדול ומרווח.

  3. נוכל להחליף סוף סוף את המטבח במטבח חדש, חכם ומאובזר, להגדיל את מתחם פינת האוכל כדי שנוכל להשאיר שולחן ארוך באופן קבוע לצרכי אירוח, וגם לקרבו אל המטבח.

  4. להגדיל את חדר האמבטיה ולקנות את הג'קוזי שחלמנו עליו כמו גם לשלב פינוקים נוספים בחדר הרחצה.

  5. לבנות חדר ארונות עם ארון גדול ומקום מרווח ונפרד לכל אחד לבגדים, למזוודות ולנעליים.

  6. נוכל להקצות חדר עבודה נוח, וליצור חדר נכדים מרווח.

  7. את המרתף נוכל להשכיר כיחידה מניבה עם כניסה חיצונית או להפוך לחדר קולנוע מפנק או לחדר כושר מאובזר.

ולסיכום: במקום לעבור ולשלם מסים גבוהים במכירה ובקניה, אנחנו יכולים להפוך את הישן לחדש, עם חללים מרווחים וגדולים שיוצרים זרימת אנרגיה טובה, ולקבל בית יפה ומעוצב.

עם הכוונה נכונה של מעצבת פנים ואדריכלית פנים מומחית תוכלו להגשים את כל החלומות וליצור לעצמכם בית מפנק שלא מבייש שום מלון חמישה כוכבים. המאמר פורסם במדור "עיצוב ואדריכלות פנים" בעיתון "ירוק" המפורסם באיזור השרון והסביבה


#עיצובפנים #מעצבתפנים #טיפיםלשיפוץהבית

מאמרים מומלצים